Okul korkusu nasıl yenilir ?

Çocuğunuzun okula alışması için ona fırsat tanıyın. Çocuğunuzun tüm akademik hayatı boyunca okula karşı keyifli ve olumlu bir tutum sergilemesi tamamen siz anne babaların elinde ! 
Sevgili Anne Babalar; Eylül ayında çocuğunuzu kreşe, anaokuluna veya oyun grubuna başlatmayı düşünüyorsanız, alıştırma sürecini yaşamak için önünüzdeki 4 ayı iyi değerlendirmenizi altını çizere tavsiye ederiz. Ayrılma ve yeni bir başlangıç içeren bu köklü değişimi yaşamak için eylül ayını beklerseniz hem sizin hem çocuğunuzun çok yıpranacağınız gerçeğini aklınızdan çıkarmayınız. Okula ilk defa başlayacak çocuklar için tüm gün süresince anne-babayı bırakmak, yeni ortama, öğretmene ve diğer çocuklara aynı anda adapte olmak oldukça zorlu olacaktır. Bu zorlu ve ani değişim karşısında çocuğunuzun olumlu tavır sergilemesini beklemek pek gerçekçi olmayacaktır. Hele ki günümüzün çekirdek ailelerinin yaşadığı izole hayatı dikkate alırsak; evin sakinliğinden ve bireyselliğinden çıkarak bir anda hazırlıksız bir şekilde kalabalık okul ortamına girme deneyimi neticesinde çocukların okulla ilgili negatif düşünceler geliştirmesi kaçınılmazdır. 
İşte bu sebeplerle Eylül dönemine kadar, eğer iyi değerlendirirseniz çocuğunuzun herhangi bir ayrılık kaygısı yaşamadan okula başlaması fırsatı yakalamasına yarayacak 4 koca ay olduğunu unutmayın ! 
Çorlu PlayHouse olarak 2011 yılından bu yana, çocukların okula, öğretmene ve öğrenmeye karşı olumlu tavır sergilemesini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz oyun gruplarımızda her çocukların ihtiyacına göre özel olarak planlanan muhtelif başlangıç paketlerimiz mevcuttur. Sanıldığının aksine, çocukların okula/kreşe alışma süreçleri hiç de bol ağlamalı ve travmatik olmak zorunda değildir. 
Detaylı görüşme için sizleri merkez ofisimize bekleriz.
Randevu için tel 0282 651 40 41