HAKKIMIZDA

Av. Seçil Özüer

1983 İstanbul doğumlu. İlkokulu Özel Gökdil Koleji’nde, ortaokulu Sainte Pulcherie Fransız Kız Ortaokulu’nda, lise eğitiminin bir kısmını İstanbul Kabataş Anadolu Lisesi, bir kısmını ise Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, (İngiltere) Londra Metropolitan Üniversitesi’ne giderek Uluslararası Taşımacılık ve Deniz Ticaret Hukuku alanında Yüksek Lisans Eğitimi almış ve ardından İstanbul’un saygın hukuk bürolarında çalışmıştır.

Hali hazırda İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık mesleğini sürdürmekte olan Seçil Özüer, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı bir eğitmen ve ADR sözleşmesi uyarınca Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı’dır. Aynı zamanda ÖZÜER AVUKATLIK & DANIŞMANLIK firmasının kurucudur.

Seçil Özüer 2011 yılında eşi Erdem Özüer ile birlikte Çorlu PlayHouse Erken Yaşta Modern Öğrenme Merkezi’ni kurmuştur. Ardından ÇOCUK GELİŞİMİ alanında Yüksek Öğrenimini Onur Belgesi alarak başarıyla tamamlamış olup hali hazırda kurumun yöneticisi ve eğitim koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Çocukların, akademik gelişim ve başarılarının, dengeli fiziksel & sosyal-duygusal gelişimlerine önemli oranda bağlı olduğunu düşünmekte olduğundan, gerek ulusal gerekse de uluslararası eğitim, sempozyum ve seminerleri takip etmeye özen gösteren Seçil Özüer, Riccon Enstitüsü Bern İsviçre onaylı Oyun Terapisi eğitimi almış ve EGDAP’ tan sertifikalı bir Çocuk Yogası Eğitmeni’dir.

Ana akım eğitim pedagojisine ilişkin eğitimleri yanı sıra uluslararası platformda gelişmiş ve uygulama bulmuş alternatif pedagojiler ve bunların felsefelerine de ilgili olup bu konularda da gezi-gözlem ve eğitimlerini devam ettirmektedir. Bu kapsamda katıldığı çeşitli seminerler yanı sıra, 2015 yılında Londra Montessori Centre International, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından İstanbul Robert Koleji’nde düzenlenen Montessori Eğitmen Uygulama Eğitimi’ne katılmıştır. Yine, bu kapsamda 2016 yılında Alternatif okullar ve Bildung Gestalten tarafından düzenlenen okul gözlemleri, Avusturya Erken Çocukluk Dönem Eğitim Sistemi ve altarnatif eğitim yöntemleri, Montessori Metodu, Pikler Pedagojisi hakkında uygulama alanlarında incelemelerde bulunmak amacıyla Avusturya - Viyana’ya gitmiştir.

 

Erdem Özüer

1983 yılında İstanbul'da doğdu. Beşiktaş Şair Nedim İlkokulu ardından İstek Atanur Oğuz Ortaokulu ve Beşiktaş Lisesi’ndeki eğitimlerini başarıyla tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümü ve sonrasında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Son olarak Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde alandaki yüksek eğitimine devam etmiştir.

Üniversite hayatı boyunca aktif olarak pek çok alanda uzun dönem çalışmalar yapan Erdem Özüer, İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgililer Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Radyo D isimli kuruluşta Radyo Sunuculuğu, Medyakronik Haber Ajansı’nda Haber Spikerliği ve Sunuculuk, Yeme-İçme sektöründe yöneticilik gibi çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra 2011 yılında Çorlu’ya taşınarak Çorlu PlayHouse Erken Yaşta Modern Öğrenme Merkezi’ni kurmuştur.  Hali hazırda kurumun yöneticiliğini yapmaktadır.

Genç bir girişimci olarak Erdem Özüer 2011 yılında Çorlu'ya "İLK" oyunevini açarak eğitim sektörüne yeni bir boyut kazandırmıştır. 2011 yılında tüm Trakya'nın ilk ve tek oyun ve parti merkezi olarak hizmet vermeye başlayan Çorlu PlayHouse İstanbul'daki öncü ve popüler çocuk merkezleri incelenerek hazırlanmıştır. Çorlu PlayHouse, açıldığı ilk yıllarda basit model oyun saatleri ve drop-in hizmeti beraberinde yüzlerce çocuğun keyifli doğumgünü partileriyle anılardaki renkli yerini almıştır. Zaman içerisinde erken çocukluk dönemi eğitimi alanında çalışma, araştırma ve eğitimini devam ettirmiştir. Çorlu ve civarı bölgelerde yaşayan çocukların kaliteli ve zengin içerikli erken çocukluk dönemi eğitimine kavuşmaları amacıyla oyun grupları içeriğini Montessori başta olmak üzere Waldorf, Pikler gibi alternatif pedagojiler ile çoklu zeka kuramı gibi eğitim metotları ışığında yeniden oluşturmuştur. Bu şekilde, Çorlu PlayHouse Erken Yaşta Modern Öğrenme Merkezi tanımıyla ileri seviye oyun temelli gelişim programları uygulamaya başlamıştır. Hali hazırda kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla 1,5 - 6 yaş grubu çocukların gelişimini destekleyici hizmetine devam etmektedir.  Çorlu PlayHouse & Seçil Özüer Gündüz Bakımevi

2011 yılından bu yana aktif hizmet veren Trakya bölgesinin ilk Erken Dönem Çocuk Gelişim Merkezi'dir. 
2019 itibariyle GÜNDÜZ BAKIM EVİ bölümümüz faaliyete açılmıştır.

Okul öncesi eğitimi açısından son derece önemi olan oyun gruplarımız ve kreş bölümümüz, çocuklarımızın gerek fiziksel gerek bilişsel gelişimlerini keyifle destekleyen zenginleştirilmiş ve spesifikleştirilmiş içeriği ile alanında uzman ve tecrübeli öğretmenler eşliğinde, gerek işitsel, gerek dokunsal gerekse görsel zengin materyal ve faaliyet desteğiyle sunmakta olduğu yüksek standartlı hizmetlerin yanı sıra kuruluşumuzun yer aldığı binanın fiziki şartları da değerlendirildiğinde çocuklarımıza oldukça iyi şartlarda hizmet verilmekte olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Binamızın Teknik, Emniyet ve Temizlik Özellikleri

Ana caddeye 1 dakikalık yürüme mesafesinde kurulmuş olan PlayHouse & Seçil Özüer Gündüz Bakımevi, 1 numaralı otobüsün de güzergahı üzerinde yer almaktadır. Geniş oyun alanı ve bahçesi ile çocuklara değişik alanlarda oyun oynama imkanı sağlamaktadır.

Binamızın gün ışığı alma oranı çok yüksektir. Yere kadar ve geniş planlanmış çift-cam sistemi ile ısı kaybı yaşamadan gün ışığından mümkün olan en yüksek derecede fayda sağlanır.

PlayHouse & Seçil Özüer Gündüz Bakımevi acil durumlarda hızla müdahale imkanı veren dört büyük hastane civarında bulunmaktadır. Merkezi sistem doğalgaz ile ısınma, kapalı devre kamera sistemi, genel ve bölgesel müzik yayını, yangın alarm sistemi, duman dedektörleri, gaz dedektörleri, binamızın depreme dayanıklılık raporu, merdivenden kontrolsüz geçişi engelleyen çocuk çitleri, su deposu, özel korumalı prizleri, su arıtma sistemi, 24 saat sıcak su bulunmakta olup binamız Pronet Güvenlik sistemi ile korunmaktadır. Kış aylarında otomatik programlanabilir termostat sayesinde kurum açılmadan çok önce binamız biz gelmeden ısınmaya başlar. 

Binamızın yerleri kolay temizlenen yüzeylerden oluşur. Oyun gruplarımızın gerçekleştirildiği alan yumuşak minderler ile kaplıdır. İçeri giren tüm ziyaretçilerimizin galoş giymeleri gerekir. Çocuklarımızın yanlarında okul içinde giymek üzere yedek ayakkabı getirmesi talep edilir. Tuvaletlerimiz dezenfektan ile temizlenir ayrıca kontrol edilir. Çocuklarımızın oyuncakları ve diğer kullandıkları malzemeler ile top havuzumuz her bir topu ayrı ayrı olmak üzere düzenli olarak temizlenir.